NTNUI og Frol toppet Midt-Norsk
I de prestisjefulle stafett-oppgjørene var NTNUI's stjernespekkede damelag i en soleklar klasse for seg, selv om SPK Freidig's Hanne Sandstad spiste inn drøyt 2 minutter på ankeretappen.
Også i herreklassen var det mye frisk luft mellom lagene i den endelige resultatlista, men innledningsvis var det antydning til rivalisering mellom først og fremst Frol og NTNUI.
Resultater Midt-Norsk mesterskap
Stafett - 22. august 2010
Helgådal IL / Verdal OK. Elneshøgda
Damer
1 | NTNUI lag 1 (30) | 1:48:28 | ||||
Bodil Holmstrøm | 40:28 | 1 | 40:28 | 1 | ||
Mari Fasting | 30:26 | 1 | 1:10:54 | 1 | ||
Line Hagman | 37:34 | 2 | 1:48:28 | 1 | ||
2 | Freidig, SPK lag 1 (27) | 2:02:09 | ||||
Mari Angell-Pettersen | 48:27 | 2 | 48:27 | 2 | ||
Gro Sandstad Eidsmo | 38:13 | 3 | 1:26:40 | 2 | ||
Hanne Sandstad | 35:29 | 1 | 2:02:09 | 2 | ||
3 | NTNUI lag 2 (31) | 2:16:46 | ||||
Anne Johanne Lind | 52:39 | 3 | 52:39 | 3 | ||
Hege Holt Johanessen | 39:28 | 4 | 1:32:07 | 3 | ||
Sofie Aarnes | 44:39 | 4 | 2:16:46 | 3 | ||
4 | Frol IL lag 1 (28) | 2:25:27 | ||||
Solveig Vassenden | 1:10:50 | 6 | 1:10:50 | 6 | ||
Isa Mari Sandstad | 34:32 | 2 | 1:45:22 | 6 | ||
Gøril Rønning Sund | 40:05 | 3 | 2:25:27 | 4 | ||
5 | Byåsen IL lag 1 (26) | 2:35:28 | ||||
Marit Rønning Skoglund | 55:34 | 4 | 55:34 | 4 | ||
Ina Catharina Storrønning | 43:10 | 5 | 1:38:44 | 4 | ||
Julie Arnesen | 56:44 | 5 | 2:35:28 | 5 | ||
6 | Steinkjer OK lag 1 (33) | 2:55:47 | ||||
Sigrid Anna Jermstad | 56:35 | 5 | 56:35 | 5 | ||
Eirin Benun Loung | 45:21 | 6 | 1:41:56 | 5 | ||
Elin Halvorsen Sikkeland | 1:13:51 | 6 | 2:55:47 | 6 | ||
7 | NTNUI lag 3 (32) | 3:36:21 | ||||
Mai Watson | 1:39:18 | 7 | 1:39:18 | 7 | ||
Marianne Dæhli | 51:55 | 7 | 2:31:13 | 7 | ||
Silje Borge Hovi | 1:05:08 | 7 | 3:36:21 | 7 |
Herrer
1 | Frol IL lag 1 (4) | 2:18:36 | ||||
Ivar Lundanes | 53:12 | 3 | 53:12 | 3 | ||
Håvard Vassenden | 32:48 | 2 | 1:26:00 | 1 | ||
Johan A. Bjørnaas | 52:36 | 1 | 2:18:36 | 1 | ||
2 | NTNUI lag 1 (9) | 2:22:37 | ||||
Vegard Brun Saga | 52:51 | 1 | 52:51 | 1 | ||
Erik Jonsson | 33:53 | 3 | 1:26:44 | 2 | ||
Olav Johannes Deelstra | 55:53 | 6 | 2:22:37 | 2 | ||
3 | Wing OK lag 1 (17) | 2:27:44 | ||||
Ola Berger | 58:45 | 5 | 58:45 | 5 | ||
Bård Smestad | 36:20 | 6 | 1:35:05 | 6 | ||
Mathias Bjugan | 52:39 | 2 | 2:27:44 | 3 | ||
4 | NTNUI lag 2 (10) | 2:29:19 | ||||
Felix Breitschädel | 54:06 | 4 | 54:06 | 4 | ||
Thomas Aarstad | 34:30 | 5 | 1:28:36 | 3 | ||
Marvin Hoset | 1:00:43 | 9 | 2:29:19 | 4 | ||
5 | Frol IL lag 2 (5) | 2:29:38 | ||||
Øystein Haug | 1:01:33 | 11 | 1:01:33 | 11 | ||
Carl Petter Lyngen | 32:41 | 1 | 1:34:14 | 4 | ||
Jørgen Fiskum | 55:24 | 4 | 2:29:38 | 5 | ||
6 | Freidig, SPK lag 1 (2) | 2:32:34 | ||||
Martin Rønning | 1:01:36 | 12 | 1:01:36 | 12 | ||
Bjørnar Lynum | 34:27 | 4 | 1:36:03 | 8 | ||
Tomas Eidsmo | 56:31 | 7 | 2:32:34 | 6 | ||
7 | Nord-Østerdal OK lag 1 (8) | 2:34:16 | ||||
Eivind S. Skarpsno | 1:00:10 | 10 | 1:00:10 | 10 | ||
Jon Arve Engesbakken | 38:27 | 10 | 1:38:37 | 10 | ||
Jon Aukrust Osmoen | 55:39 | 5 | 2:34:16 | 7 | ||
8 | Freidig, SPK lag 2 (3) | 2:37:31 | ||||
Lars Owren | 59:29 | 7 | 59:29 | 7 | ||
Andreas Sylte | 36:25 | 8 | 1:35:54 | 7 | ||
Sindre Sæther | 1:01:37 | 11 | 2:37:31 | 8 | ||
9 | Skøynar, OK lag 1 (14) | 2:38:36 | ||||
Stig Rune Holberg | 53:02 | 2 | 53:02 | 2 | ||
Bjørnar Hynne | 41:18 | 12 | 1:34:20 | 5 | ||
Gisle Holberg | 1:04:16 | 12 | 2:38:36 | 9 | ||
10 | Trollelg, OL lag 1 (15) | 2:39:49 | ||||
Roar Skulbørstad | 1:07:13 | 14 | 1:07:13 | 14 | ||
Tommy Schmid | 38:59 | 11 | 1:46:12 | 12 | ||
Jan Schmid | 53:37 | 3 | 2:39:49 | 10 | ||
11 | Verdal OK lag 1 (16) | 2:45:09 | ||||
Jon Sivertsen | 1:00:03 | 9 | 1:00:03 | 9 | ||
Svein Inge Ydse | 44:44 | 13 | 1:44:47 | 11 | ||
Kjetil Okkenhaug | 1:00:22 | 8 | 2:45:09 | 11 | ||
12 | NTNUI lag 3 (11) | 2:45:23 | ||||
Knut Sveinung Rekaa | 59:38 | 8 | 59:38 | 8 | ||
Simen Bjøringsøy | 38:05 | 9 | 1:37:43 | 9 | ||
Håvard Stormoen | 1:07:40 | 13 | 2:45:23 | 12 | ||
13 | Frol IL lag 3 (6) | 3:06:48 | ||||
Espen Sundsvik | 58:45 | 5 | 58:45 | 5 | ||
Fredrik Skjerve | 1:06:42 | 15 | 2:05:27 | 15 | ||
Vidar Skjerve | 1:01:21 | 10 | 3:06:48 | 13 | ||
14 | NTNUI lag 4 (12) | 3:07:01 | ||||
Ståle Gjeldsten | 1:17:43 | 15 | 1:17:43 | 15 | ||
Wolfgang Kampel | 36:22 | 7 | 1:54:05 | 13 | ||
Eirik Hoff Johannessen | 1:12:56 | 14 | 3:07:01 | 14 | ||
15 | Byåsen IL lag 1 (1) | 3:11:38 | ||||
Per Wirehn | 1:02:29 | 13 | 1:02:29 | 13 | ||
Terje Sørgård | 55:07 | 14 | 1:57:36 | 14 | ||
Sveinung Heide Vaskin | 1:14:02 | 15 | 3:11:38 | 15 |
---
Mulig relevante artikler