Norge på topp i verdensrankingen
Marte Reenaas har de siste dagene sanket verdensranking-poeng og topper WRE-lista. Lars Hol Moholdt ble nummer fire på dagens sprint og er nå nummer to på den samme rankingen i herreklassen. Flere andre norske er også høyt oppe på listene til IOF.

Lars Hol Moholdt har gjort tre gode løp i Ski-o-Tour og ligger på andreplass på WRE-rankingen. Bildet er fra Lygnasprinten.
Med en annenplass på IOFs verdensranking har Lars Hol Moholdt sikret seg et godt utgangspunkt foran vinterens to hovedmesterskap EM og VM. En topp-ti plassering gir beste startposisjoner i mesterskapene.
Moholdt ble i dag nummer fire i Ski-o-Tour, kun 16 sekunder bak vinneren Staffan Tunis fra Finland.
Med dette løpet avslutter Moholdt og resten av den norske troppen nå Ski-o-Tour i Østerrike og reiser hjem for å gå norgescup og NM stafett kommende helg.
Marte Reenaas vant sitt tredje løp på rad i alpene og topper verdensrankingen suverent foran svenskene Kajsa Richardsson og Josefine Engström.

Marte Reenaas har vunnet alle løpene så langt i Ski-o-Tour i Østerrike. Bildet er fra Lygnasprinten i år.
I dameklassen har Stine Olsen Kirkevik i sitt come-back klatret opp til en 14. plass på rankingen. Stine har ikke deltatt på Ski-o-Touren.
Blant herrene er det Hans Jørgen Kvåle som følger nærmest med en 7. plass. Kvåle ble i dag nummer seks på sprinten i Østerrike.
Eivind Tonna er tiende mann på rankingen, mens Ove Sætra (14), Øyvind Watterdal (15) og Sindre Jansson Haverstad (19) kompletterer bildet med hele seks nordmenn blant de 20 fremste på WRE-lista.
Link til IOFs World Ranking liste
Link til Ski-o-Tour sidene
* Bruk vennlige ord og uttrykk.
* Personangrep tolereres ikke.
* Innlegg som etter skjønn går over streken risikerer sletting helt eller delvis.
* OPN.no anmoder om at innlegg skrives under fullt navn.
Mulig relevante artikler
-
En ski-o nyhetsside?Skrevet av Magne J (magne AT magne DOT no) [2011-01-11]Har opn blitt forvandlet til en ski-o nyhetsportal? Hver gang jeg går inn på OPN, er det en artikkel om ski-orientering...tRODDE det var ski-o.com som skulle ha det ansvaret?
Uansett: For meg er det helt uintressant å lese om folk som går ski-o.. Er jo orienteringsløpere vi er!!
[Svar]
-
Enig!Skrevet av Konrad Møkkamann [2011-01-11]Endelig er det en som tar spannet i egen hånd, og uttaler seg skikkelig om idretten som kun er laget på trass!
Vi o-løpere har et teppe, omhandlende det å være sære, hengende over oss. Vi blir spottet på gaten der vi kommer i våre glinsende tights, og lårkorte shortser. Jeg mener at dette kun bør begrense seg til Vår/Sommer og delvis Høst. Jeg håper disse o-nerdene som så absolutt skal drive med kart til alle årstider blir boikottet her på OPN.no, Er ikke dette allerede vedtatt!?
[Svar]
-
O for overvektigeSkrevet av Minnebrikke [2011-01-11]Hvis man først skal skrive om Pre-O så stopper det aldri. Hva med det årlige AK-mesterskapet (for overvektige o-løpere), skal det også dekkes fullt ut?
[Svar]
-
AK-mesterskapSkrevet av Lambertseterobserver [2011-01-11]for overvektige.....
Finnes det?????
[Svar]
-
Helt ok.Skrevet av Nils [2011-01-11]En liten notis fra dette mesterskapet på opn er vel helt greit. Er du ikke interessert er det bare å la være å lese.
[Svar]
-
også Pre-OSkrevet av elite [2011-01-11]Jeg forventer å finne artikler også om Pre-O når det er saker som burde ha interesse for hele O-Norge - f.eks VM og saker relatert til løpere soms atser slik som Martin Jullum.
[Svar]
-
dakarSkrevet av forventningsfull [2011-01-11]Jeg forventer å finne nyheter om Dakar-rallyet på OPN. Det er jo "motor-o".
[Svar]
-
Til bla. "forventningsfull" ang. dakar og andre useriøse/tullete innleggSkrevet av Glad med kart [2011-01-11]Å så morsom du er!
Har nesten ikke prøvd skiorientering selv heller, men har stor respekt for alle ildsjelene (spesielt Vidar Benjaminsen)som har bidratt til at skiorientering er der de er og kommet for å bli. Det bør både forbund og vi alminnelige fot-o`ere bare være glade for. Og, hvis en ser på deltagelsen av damer i ultralang og natt sist år sammenlignet med skio-NM så er det omtrent like mange damer som deltok i skio-NM. Jo da, skiorientering og andre grener fortjener absolutt litt oppmerksomhet av og til.
[Svar]
-
Det er vinter og snø på bakken!Skrevet av Jørgen M [2011-01-11]Ski-o er del av o-forbundet på lik linje med fot-o, selv om det ikke er like mange deltakere. Nå er det vinter, snø, og ski-o sesong. Da er det mer naturlig å lese om ski-orienterere enn om fot-o løpere som vasser i snø eller er på ferie i Syden!
Og hvis du ikke liker ski-o kunne du latt vær å åpne nyheten.
[Svar]
-
Bra med litt "O-mangefold"Skrevet av Orientering er mer enn bare fot-o! [2011-01-11]Ikke så overraskende at de nye vikarene i OPN`s-redaksjon legger ut nyheter om ski-o. Bra at denne grenen også får litt oppmerksomhet av og til. Det samme gjelder forøvrig pre-o og sykkel-o. Disse grenene har stort potensial for å få med nye utøvere, men har store vansker med å slippe til, bla. på NOF`s egen hjemmeside og forblir derfor veldig anonyme. Eksempel: I årets VM i pre-o, som gikk parallelt med fot-o i Trondheim, kjempet utøvere fra 20 land om 12 VM-medaljer, men ble nesten ikke omtalt på NOF`s hjemmeside.
Ski-o, sykkel-o og pre-o bidrar til å fremme helheten i norsk orientering. Det skal vi bare applaudere, derfor fortjener disse grenene også å slippe til en gang i blant.
[Svar]
-
Kanskje ikke så rartSkrevet av Snømann [2011-01-11]Det er vel begrenset med nyheter fra o-klubbene i januar kanskje??? Det er forøvrig frivillig å lese artiklene om ski-O.
[Svar]















