Carl Waaler Kaas

Carl Waaler Kaas

Carl Waaler Kaas og Kristian Ruud som personlige trenere

De to løperne fra Bækkelaget er hyret inn som personlige trenere for juniorer i Akershus og Oslo O-krets.


Carl Waaler Kaas har så langt toppet sin O-karriere med verdenscupseier under O-festivalen på Fossum i Bærum sist sommer, mens Kristian Ruuds foreløpige topper er fra en rekke sterke prestasjoner i juniorårene.

Nå er de begge til disposisjon for juniorer i Akershus og Oslo.

Kretsen beskriver opplegget slik:
AOOK følger opp fjorårets satsing på trenerbistand. Carl Waaler Kaas er ansatt for å kunne gi deg tips om trenings- og konkurranseplanlegging og korreksjoner i forhold til din gjennomførte trening.

I tillegg gis de utøvere som benyttet seg av bistand fra Kristian Ruud tilbud om å fortsette dette samarbeidet.

Er du interessert i dette?
Ser du nytten av å få feed-back og gjennomtenkte kommentarer til det du ønsker å prestere og det du presterer?
Vi regner med det!

Bruk av trenernes hjelp er helt gratis, men det knyttes noen betingelser til tilbudet.

Du må:
Løpe for en klubb i Akershus og Oslo orienteringskrets,
være mellom 17 og 20 år,
være positiv til å gi av deg selv,
ha som sportslig målsetting å kunne plassere deg på
premieplass eller bedre i NM,
uoppfordret rapportere til trener minimum 1 gang i måneden.

Vi presiserer at de løpere som nyttiggjør seg dette tilbudet ikke utgjør et kretslag. Løperne får oppfølging individuelt, ikke som gruppe.

Noen ledige plasser
Fristen for å melde sin interesse er egentlig ute, men Kjell Blomseth fra Ås-UMB Orientering melder på vegne av kretsen at det fortsatt er noen ledige plasser. Se brosjyre for detaljer rundt interesse-påmelding (link rett nedenfor).

---

Brosjyre for informasjon om personlig trener.
Se også "Innbydelse til dagssamling".
Akershus og Oslo O-krets hjemmeside.




Mulig relevante artikler