- Slik er sprintorientering. Det er alltid et eller annet tull, utbrøt Olav Lundanes etter målgang på sprint-NM i Arendal lørdag.
- Nå er jeg veldig oppgitt, sier Anders Nordberg til OPN.no etter å ha lest Norges Orienteringsforbunds innspill til det fremtidige VM-programmet.
Anne Margrethe Hausken delte ut gull etter gull. O-toppen var smilende tilstede på IL Kolls o-arrangement.
Brødrene Knut og Terje Mathisen har laget forslag til sprintløyper i området hvor sprint-NM arrangeres lørdag.
Arendal innbyr lørdag til spennende og krevende sprint-NM.
De svenske Elitserie-løpene som gikk i Huskvarna i påsken har nå fått et etterspill. Fem jenter som løp i kanten av forbudt område er i etterkant av hendelsen disket. To norske landslagsjenter var innblandet.
"The Friendship Event is our most important competition", Karl Keuppens says. Runners from New Zealand, Belgium Flanders and Slovenia at top.
I tilknytning til artikler her på OPN.no er det mulig for leserne å poste kommentarer. I den forbindelse noen tips.
Hur framtidens VM-program i orientering ska se ut är en komplex fråga som inte enar Internationella Orienteringsförbundets 73 medlemsländer.
Forsvarets Orienteringsutvalg har tatt ut det norske laget til 5th Military World Games Orientering i Rio de Janeiro.
Gold Medals also for Italy, Austria, Poland and Scotland.
Gjennom 14 ulike heat avgjøres det hvem som løper sprintfinalene i Arendal lørdag ettermiddag.
ISF World School Championships of Orienteering: Parents and teachers keep orienteering alive in Austria.
Har som målsetning å bli beste nasjon i mesterskapet.
Ny runde med gips etter fall på treningstur, måtte også sy.
To harde økter på en dag for å simulere kvalifisering og finale i NM sprint.
– Alle barn vil bli premiert fordi de viser innsats og interesse for å bli kjent med en fin og spennende idrett, og fordi de fortjener det, sier Arne Tesli, leder av o-gruppa i Koll til OPN.no.
- Sammen med en kamerat har Gísli tatt initiativ til å etablere orienteringsklubben Hekla på Island, forteller Jon Kvisli til OPN.no. Søndag løp islendingen orienteringsløp i Bø.
NTHI / NTNUIs første opptreden i 10Mila var i den legendariske klyngestafetten på Bogesundlandet i 1971, der de løp inn til en 10. plass 33 (!) sekunder bak vinnerlaget. Dermed var grunnlaget for en stolt tradisjon lagt.
The first winners were crowned at the ISF World School Championship in Primiero monday.
Et utvalg utpekt av styret i Norges Orienteringsforbund foreslår 25% avgift på deltakelse i alle typer o-løp, også den lokale karusellen. Se hele avgiftsforslaget!
Knut Mathisen har sydd sammen ett opplegg på nett som gjør deg både bedre og raskere til å ta ut veivalg.
Take off with the opening ceremony Sunday.
- Vi har nok hemmelighetskremmeri i orientering, fastslår Christian Frøyd overfor OPN.no før han tipser om mulige langstrekk i KM Ultralang.
Aust-Agder-klubben Øyestad IF har, foruten å ha vært flerfaldig verdensmester Jørgen Rostrups klubb, tradisjoner langt bakover i tid.
Lokale medier på Hawaii melder at den savnede professoren og tidligere eliteløperen i orientering er funnet død i skogen hvor han forsvant på en treningstur 14. mai.
Storskjermprosjektet tar grådige jafs både hva gjelder tid og penger.