pinse_78_yngvar_lite

Kongsberg 1978 - Yngvar vant med 3 minutter

I det som er samme terrengområdet som juniorene nå i pinsen skal ut å jakte plass til sitt VM, var det i 1978 pinseløp over 6,7 km. Fenomenet Yngvar Christiansen vant da H17-18 med over 3 minutter og kilometertiden var så vidt over 6 minutter. Det er den ivrige OPN.no-leseren Erik Østli som røper dette.


- Her har du kartet til langdistansen (se større kart i eget vindu) i årets pinseløp på Kongsberg. Dette er fra Pinseløp H17-18 i 1978. Les terrengbeskriveslen så ser dere at det stemmer. Starten er ved skytebanen der samlingsplassen i år er. Resultatliste i 1978 6,7 KM:

1. Yngvar Christiansen, 40:40
2. Ole Chr. Johnsen, 43:50
3. Vegard Heide, 45:37
3. John Qvale, 45:37
4. Bjørn Mella, 45:59
5. Sindre Langaas, 46:54
6. Atle Hansen, 47:05

Om løpet: "Forkjøla (vondt i halsen). Stort sett fornøyd, noe småbomming,, men ingen store. Løp stort sett jevnt, uten det helt store tempoet."

- Ikke så verst kilometertid med dette utgangspunktet. Hvem sa at ikke de gamle er eldst. Yngvar løp jo samme år på 8.31,6 på rødstubben i Cola mesterskapet, så formen var vel ikke så dårlig. Så labert tempo var kanskje en fordel.., poengterer Erik Østli.


blog comments powered by Disqus


Mulig relevante artikler