Første løper i mål vinner!

- De som har lang løype vil mest sannsynlig løpe forbi de med kort løype flere ganger i løpet av konkurransen. Det blir derfor mye å se til de andre løperne underveis, forteller Roger Lysnes til OPN.no.


Lørdag 3. november arrangerer Hedrum Orienteringslag en av de mange løpene som er så viktige for å holde orienteringsaktiviteten i gang utover i flotte høstuker.

Hedrums Roger Lysnes opplyser at klubben nå gjør en vri i det tradisjonsrike Per Nordheims Minneløp.

Lysnes fører ordet videre:

Hedrum O-lag ved Larvik skal i år prøve ut et nytt og spennende konsept på Per Nordheims Minneløp. Dette løpet har lang tradisjon og arrangeres i år for 23. gang.

I alle år har de forskjellige klassene hatt forskjellig starttid, tilpasset slik at løperne skal komme i mål på samme tidspunkt. Vinneren er den som krysser mållinjen - uansett alder og kjønn.

Det nye av året er at det blir FELLESSTART!

I steden for å variere starttiden varierer vi i år løypelengden. Vi tror dette blir veldig spennende.

De som har lang løype vil mest sannsynlig løpe forbi de med kort løype flere ganger i løpet av konkurransen. Det blir derfor mye å se til de andre løperne underveis.

Vi har også ei mosjonsløype på 5 km for de som ikke ønsker å løpe ei skikkelig lang løype om alderen tilsier det.

Vi håper med dette å skape noe nytt som frister o-løperne ut i skauen den første helgen i november.

Lyst til å bli med på et o-løp med FELLESSTART og hvor første løper i mål vinner - uansett alder og kjønn?

Se innbydelsen for mer informasjon
Følg også med på våre hjemmesider

- Vi sees lørdag den 3. november i Larvik, avrunder Roger Lysnes.


blog comments powered by Disqus


Mulig relevante artikler