daniel_hubmann_vm_lang_hode_08

Daniel Hubmanns treningstimer

Daniel Hubmann, Holger Hott, Baptiste Rollier og Rasmus Djurhuus har det til felles at de løper i Kristiansand OK og at de i helgen tok del i klubbens lag som vant 10Mila. Men hvor mye må man trene for å oppleve drømmen?


Skauposten, Kristiansand OK's gjennomarbeidede klubbavis, gir svar på dette i sitt siste nummer - i alle fall hvor mye kvartetten trente i 2008.

Treningstimer 2008
Daniel Hubmann - 562 timer
Baptiste Rollier - 550
Holger Hott - 545
Rasmus Djurhuus - 430

Øystein Pettersen, som løp 5. etappe i Skåne natt til søndag, havnet på cirka 400 timer i 2008, mens junioren Vegard Danielsen bokførte 535 timer, sistnevnte løp startetappen på KOK's 2. lag.

Til sammenligning trente Jørgen Rostrup 865 timer i 2004 og Holger Hott 725 timer samme året, opplyser Skauposten.

Glad i fart
- Jeg liker å trene intensivt. Mye intervaller, fartslek og tempoløp. Jeg bryr meg ikke så mye om hvor stor mengden blir i form av antall timer, forteller Rasmus Djurhuus.

Djurhuus' oppgave på 10Mila var den 18 kilometer lange 'Långa natten'. Til tross for ikke mere enn 430 timer trening i 2008 hadde han åpenbart ingen problemer med hverken tempoet eller distansen - Djurhuus vekslet nemlig helt først.



Mulig relevante artikler